Dôležité informácie ako prvé

Skôr ako zabudnete, čo všetko chcete spomenúť a stratíte sa v dlhom e-maili, všetky dôležité informácie napíšte na začiatok. Je viac než možné, že pokiaľ vy posielate e-mail z telefónu, príjemca ho bude tiež čítať na takomto zariadení, tak tomu prispôsobte aj text. Určite, pokiaľ môžete, využite aj číslovanie, odrážky či odseky. Taktiež môžete napísať dôležité veci do SMS správy a všetky ostatné detaily do e-mailu.

technologie.jpg

Šetrite slová

Je jednoduché nechať sa uniesť a nechtiac napísať viac, či používať dlhšie slová, ako ste pôvodne chceli. Pokiaľ píšete pomocou smartfónu, nemusíte písať romány. Nie je jednoduché to ani písať, ani čítať, takže sa snažte byť vecní, jasní a struční – e-maily nie sú priestor pre dlhé slová či metafory.

Perfektná etiketa

Výraz “odoslané z telefónu” dali spoločnosti ako automatickú frázu na koniec e-mailu, aby ľudia mali pochopenie pre prípadné chyby či preklepy.Aj keď ju vám tam systém nahodí, neodignorujte kontrolu celého e-mailu. Ak máte vlákno plné ľudí a chcete odpísať len jednému či dvom, dávajte pozor na tlačidlá ako je napríklad “odpovedať všetkým”. Radšej si okopírujte e-mailové adresy ľudí, ktorým chcete poslať odpoveď a začnite nové vlákno len s nimi.

Diktovanie

Ak nie ste stotožnení s písaním dlhých e-mailov na malej klávesnici, skúsiť môžete funkciu diktovania. Dnešné smartfóny sú pri nahrávaní a vkladaní textu veľmi šikovné, dokonca opravia aj gramatiku a interpunkciu. Nezabúdajte si však celý e-mail skontrolovať, pretože aj napriek pokročilým technológiám a dnešnej dobe, sa môže stať, že sa nástroj rozoznávania reči a prepisovania textu pomýli.

mobilní telefon.jpg

Preverenie

Opakovanie je matka múdrosti – nikdy nezabúdajte na kontroly svojich e-mailov. Automatické opravy či dopĺňanie môže niektoré dôležité slová zmeniť a zmeniť tak celý význam vety či textu. Je ťažšie všímať si chyby, pokiaľ píšete na malej obrazovke.